Devils kiss
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Devils kiss

Anime RPG
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Just relax...take it slow

In jos 
AutorMesaj
Mikato Nakawari

Mikato Nakawari


Mesaje : 6
Data de inscriere : 05/02/2012

Just relax...take it slow Empty
MesajSubiect: Just relax...take it slow   Just relax...take it slow EmptyDum Feb 05, 2012 9:50 pm

Putin buimaca, dar totusi constienta ma trezisem in jur de ora trei dimineata cu gandul sa fac un dus. Unii ar fi putut spune ca am innebunit, dar asta eram eu.. Matinala de mine! Sa nu mai iau la socoteala si faptul ca nu aveam somn. Sa stau in pat, zvarcolindu-ma, incercand sa-mi gaesc locul si sa adorm se putea numi un "infern" pentru mine. Trebuia sa fac ceva...Hmmm...Da! Un dus ar fi binevenit. Oricum, deobicei era mare inghesuiala la pranz sau in jur de zece-unsprezece seara, cand toti terminau antrenamentele, si cel mai adesea se putea spune ca ramaneam in pana de apa calda...
Casc obosita, intinzadu-mi totodata coatele. Am luat un prosop mai lung apoi cateva haine de schimb si am iesit pe hol, inspirand adanc. Trezestete, trezestete, trezestete....Ohh, Doamne! Trezeste-ma macar tu. Ce poate fi atat de greu? Pentru tine e floare la ureche, dar eu trebuie sa ma impiedic pana ajung sa ma trezesc?
Mi-am ridicat usor privirile asupra tavanului. Chiar eram o nebuna??
-Nu mai conteaza.... mormai usor privind apoi inainte si reluandusi drumul. Avea anumite momente cand vorbea si singura, dar mai rar, avand in vedere ca nu prea mai ramanea singura decat in somn, in pat, si..ma rog, dimineata pana se trezeau toti, caci la antrenamente nu prea puteai niciodata sa ramai singur. Si ce mai grozavie ar iesi daca as fi ramas eu singura atunci...
In sfarsit am intrat in baie si m-am indreptat direct spre dusuri. Niciun zgomot, niciun mormait...Clar! Nu se afla nimeni acolo! Zambesc multumita ducandu-i degetele subtiri si usor palide spre ureche, incercand sa alung cateva suvite care-mi ocupa privirile. Inchid usa, ma dezbrac incet si intru intr-una dintre cabine, avand grija ca prosopul sa-mi fie la indemana atunci cand voi iesi. Dau drumul la apa fierbinte sa se scurga usor pe trupul meu. Parul meu verzui se udase inevitabil din pricina stropilor fierbinti de apa care nu conteneau sa se opreasca, cateva suvite lipindu-se la urma usor de spatele meu facandu-ma sa tresar. Inchid ochii simtind cum toti muschii mi se relaxeaza incet....
Sus In jos
 
Just relax...take it slow
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Devils kiss :: Camin :: Baile-
Mergi direct la: