Devils kiss
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Devils kiss

Anime RPG
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Goo-Goo-Ga-Ga

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Baek Kimiko

Baek Kimiko


Mesaje : 8
Data de inscriere : 04/02/2012

Goo-Goo-Ga-Ga Empty
MesajSubiect: Goo-Goo-Ga-Ga   Goo-Goo-Ga-Ga EmptyDum Feb 05, 2012 2:24 am

Fiecare weekend era la fel pentru ea, nu facea prea multe, doar statea inchisa in camera aceea cu oxigen limitat, se saturase de viata asta, totul era atat de plictisitor, nu facea nimic interesant si circul incepuse sa i se para o idee tot mai rea, era greu aici, si ea era prea lenesa sa munceasca atat, dar viata cu parintii ar fi fost mai buna? Nu, sigur, nu, o puneau sa faca prea multe si nu avea timp sa se linisteasca, dar acum ca se linistise isi dorea viata de atunci inapoi. Ofta si isi dadu patura de pe ea ridicandu-se de pe pat rapid, nu putea sa faca si acum ca weekendul trecut, sa stea in pat cu o cana de ciocolata in mana citind o carte de care nu auzise nimeni. Trebuia sa se miste, sa avanseze cumva, parcul parea o idee buna, sau nu, defapt, clar nu! De ce in parc, sa auda "uite mami, fata de la circ!" se saturase si de chestia asta, era o meserie nu era un clown sa se rada de ea sau cine stie ce, era trapezista oamenii normali nu puteau sa faca ce face ea doar cu un antrenament foarte greu, sigur nu gandeau asta, defapt..nu gandeau deloc. Intra in baie si dupa un dus scurt se imbraca, privi spre fereastra, vremea de afara nu prea era frumoasa, ninge si vantul batea destul de tare dupa cum vedea crengile copacilor miscandu-se. Ofta si se bosumfla. Isi lau pe ea o pereche de blugi mulati, o bluza subtire cu maneca lunga si un hanorac, gri, gros si lung, spera sa nu i se faca frig, dar oricum nu stia unde vrea sa se duca. isi lasa parul desfacut aranjandu-si-l usor peste umeri.
Sus In jos
Ueda Takashiro
Admin
Ueda Takashiro


Mesaje : 14
Data de inscriere : 28/12/2011

Goo-Goo-Ga-Ga Empty
MesajSubiect: Re: Goo-Goo-Ga-Ga   Goo-Goo-Ga-Ga EmptyDum Feb 05, 2012 3:44 am

Uneori zilele imi pareau ca se duc prea repede si timpul era prea incet pentru mine ,totul era diferit de cum gandeam eu .Ma aflu pe acest hol lung fara a realiza ca defapt nu am nici o tinta anume unde sa merg ,privesc debusolat spre fereastra si las amintirile sa treaca prin mintea mea ca si un film vechi care se deruleaza .
Durerea este si ea un sentiment pe care l-am simtit de dese ori .Atunci de ce simt ca inebunesc si nu ma mai pot trezi din acest cosmar neterminat .Cineva sa imi spuna cum tanara pe care am iubit-o m-a folosit in acest hal.Uitate la tine cum ai ajuns sa cersesti mila ,cineva ca mine .Niciodata nu am sa cersec mila unei persoane si nici afectiune .Nu sunt o persoana care vrea totul doar .
Cand eram mic aveeam tot ce isi putea dorea un copil dar singurul lucru acel lucru trebuia sa imi lipseasca afectiunea.Ce erau aplauzale oamenilor o nimica toata .Nu ma incalzea cu nimic ca vedeam niste fete zambitoare ,care mai aplaudau din cand in cand .
Ce li se parea atat de fantastic ceea ce faceam ,eu nu gaseam nimic interesant.Poate era doar imaginatia mea sau iar incepeam sa bat din gura ca prostul si sa ma gandesc la lucruri nefolositoare .Ultima sansa pe care i-am oferit-o si ea ce a facut a data cu piciorul in tot dar ceasul razbunari va sosi .Din nou incepeam sa ma gandesc la lucruri sadice .
Nimeni nu ma cunoaste cu adevarat de aici .Acestia nu stiu adevarata poveste din spatele talentului meu .Ani de munca pentru ce ? A da pentru a ajunge in varf ?Poate in acest moment nici eu nu stiam care era raspunsul clar in mintea mea .Ma gandesc si acum cum de unele persoane pot trece asa de usor peste suferinta .Ah ce n-as da sa fiu si eu asa .Sa trec nevazut si nestiu t prin lume si sa zambesc din orice .Dar nu trebuie sa fiu ca si ceilalti eu sunt diferit .
Ma intreb cum este sa fi iubit ,este ceva special ,este un sentiment pur sau poate doar niste sentimente pe care la un momentdat le arunci la gunoi si uit ca au existat.Mai bine lasam prostile deoparte si plecam de aici ,se pare ca sunt o pasre de noapte .Dar defapt preferam sa fiu singur fara ninemi si sa ma atrenez noaptea tarziu .
Decat sa fie o gramada de persoane care sa se holbeze la mine mai bine era asa pereferam singuratatea .
Stii poate ca acesta a fost prietena mea cea mai buna ,nu m-a abandonat niciodata si nu m-a lasat singur .Parinti mei dragi de ei ,m-au lasat atatea zile singur fara sa le pese ca exist si acum isi gasesc sa le pese de mine .Un singur lucur sa le fie clar ca ei pentru mine nu exista .Si cu acesta find spuse nu au existat niciodata in viata mea .
Defapt majoritatea oamenilor sunt falsi si nu le pasa de cei din jurul lor deci la ce m-as putea asteptat ,oadat iti este priten iar apoi te injungie pe la spate .O durere atat de placuta simti cand esti injunghiat de persoana la care tii .Dar oare razbunarea are si ea un scop .Inca pierdut in ganduri merg spre o usa .Una oarecare ,nu conta a cui era camera .Si cum aveeam prostul obicei ma lovesc in ea .O mica durere asta am simtit era nesemnificativa era mai minuscula ca si durerea pe care o simteam in suflet.
Sus In jos
Baek Kimiko

Baek Kimiko


Mesaje : 8
Data de inscriere : 04/02/2012

Goo-Goo-Ga-Ga Empty
MesajSubiect: Re: Goo-Goo-Ga-Ga   Goo-Goo-Ga-Ga EmptyDum Feb 05, 2012 4:39 am

Isi cauta si un fes prin sfionier, nu prea purta, dar nu-si dorea sa raceasca in acea zi, ura sa fie racita, avea sa stea in pat, sa se planga de durere de cap, cu cana de ceai in mana si pachetul de servetele langa ea. In plus, senzatile acelea pe care le simtea erau oribile, capul ii parea tot mai greu, iar fata ii ardea odata cu intregul corp, probabil doar pielea ii ardea, ca inauntru se simtea de parca ar fi fost iarna, yak, nici nu voia sa se mai gandeasca la asta, doar gandul o facea sa tremure usor. Isi lua un fes intamplator, oricum nu avea prea multe, vreo doua sau trei, cum am precizat mai sus, nu purta, nu suporta fesul pe cap, cum nici helancile nu le suporta, parca o strangea cineva de gat sau ceva de acest gen. Era mai mult o caciula inblanita 'ruseasca', parca asa se numea chestia aia, nu prea-i pasa, dar o amuzau urechile alea sau cum se numeau. Mai privi odata pe fereastra, albul de afara ii dadea un sentiment de melancolie, parea atat de placut, dar atat de dureros inauntru. Si-ar fi dorit sa fie din nou copil, probabil ar fi schimbat multe in copilaria sa, nu mai lua decizii atat de proaste despre destinul ei si probabil la varsta pe care o avea nu era singura, uneori nu o deranja asta, si parea chiar indiferenta, dar se gandea ca pur si simplu nu are pe nimeni, nici o prietena cu care sa imparta multe si sa vorbeasca non-stop, nici macar un parinte care s-o ajute, nimic. Ofta si dadu negativ din cap, nu, nu trebuia sa se gandeasca la asta, avea iar sa inceapa sa planga, trebuia sa fie mai vesela, dar niciodata nu-i reusea. Plangea din orice si uneori plangea fara sa-si dea seama de ce, doar plangea, se simtea neinteleasa si asta o enerva, nu voia sa sufere de ea, parea prostesc, asa ca-si repeta mereu ca cinvea, undeva se gandeste la ea. Tresari cand auzi sunetul in usa, de ce avea impresia ca cineva isi doreste sa-i darame usa?! Hei! Stai! Daca o darama ea avea s-o plateasca! Se repezi la usa si o deschise, nu avea destui bani s-o repare daca cineva o strica, nu-si permitea, nu castiga prea mult, deci trebuia sa aiba grija de orice lucru marunt. Privi balamalele usii rasufland usurata, nu avea nimic, momentan. Isi duse privirea spre baiat, parea ca se lovise, si asta era de bine, intr-un fel, macar nu avea sa-i strice usa.
-Esti bine? intreba privindu-l usor ingrijorata,vocea ei era mereu linistitoare, de aceea nu suporta sa auda o persoana tipand sau vorbind prea tare, nu voia sa surzeasca. Nu suporta nici cand cineva avea prea mult tupeu, era ea linistita, insa cand isi iesea din fire nu era de bine.
Sus In jos
Ueda Takashiro
Admin
Ueda Takashiro


Mesaje : 14
Data de inscriere : 28/12/2011

Goo-Goo-Ga-Ga Empty
MesajSubiect: Re: Goo-Goo-Ga-Ga   Goo-Goo-Ga-Ga EmptyDum Feb 05, 2012 5:51 am

Privesc in jos ,si inca nu realizez ca langa mine este o persoana ,rasuflu incet si apoi imi in drept privirea spre o tanara ,acesta parul saten ,care nu era nici ondulat dar nici drept, cadea frumos pe umeri tineri domnisoare care se afla in fata mea .Imi apropi fata de fata acesteia ,eram destul de aproape de a o saruta .Acum precis in mintea s-a zbura doar un singur cuvant pedofil .Apoi o prins usor de suvita care ii cadea pe umar apropind-o de fata mea .Nu ma inselasem aveea un par fin .
Deci daca era asa si era o fata destul de finuta si pura .Sau poate ca din nou ma inselasem in privinta unei persoane .Dar nu sunt genul care sa judece o persoana dupa aparente .
Ma ridic in picioare si o privesc curios pe tanra ,nu parea a fi prea sanatoasa ,pun mana pe obrazul sau care era cald .O aveea febra ,o privesc atent .Grozav acum am dat intr-o persoana bolnav sper sa nu i se faca rau ca dupa aceea sa fiu eu cel care pica vinovat.Nu am de gand sa stau prea mult aici langa ea .Imi era frica ca daca lesina sau patea ceva ,eu trebuia sa am grija de ea .Ma indepartez incet de acesta si la lipesc cu spatele de perete .Rasufland cu dificultate .Iar ma apuca tusea ,era o tuse pe care o aveea de mic copil .Cum nu a fost trata la timp uneori ma apuca fara motiva si desigur asa de usor si trecea .Nu era un motiv de ingrijorare .Defapt in toti acestia ani ai copilariei mele nimanui nu i-a pasat de mine deci de ce i-ar pasa acum cuiva ,afisand un zambet slab pe fata .O privesc din nou pe acesta care aveea aceasi expresie pe fata ingrijorata ,ma apropi de ea si o privesc.
-Nu ar trebui sa iti pese de un strain ,cine stie poate am sa iti fac rau ? am spus acest lucru pe un ton serios ,mi se parea ciudat ca o straina sa isi faca griji pentru cineva .Viata este o piesa de teatru iar din pacate oameni sun marionetele , uni jucand rolul rau iar altii fins persoanele bune care sfarsesc tragic .Asa era viata dupa mine .Dar oare in ochi ei cum se vedea viata .
Parca imi scapa ceva ,nu stiam ce dar eram sigur ca un lucrur imi scapa ,mi-am dus mana pa cap si mi-am intors privirea spre usa , a da asta era .Era sa ii stric usa .Aveeam acest obicei sa dau buzna la oameni in casa sau aprtamente .La necunoscuti ce nimerema fie ca era o persoana batransau tanara .Prefream sa imi petrec timpul la altcineva in casa decat la mine acasa .De ce... ?Simplu pentru ca nu consideram a fi acasa nicodata .
Acasa pentru mine era un cuvant strain la fel ca si celelalte cuvinte ,m-am asezat in fata tinerei si i-am privit chipul ,acum ma holbam la ea ,dar ea aveea ceva ce o facea diferita .Insa nu stiam sau de ce imi parea mai speciala si nici nu dadeam semne ca ma chinuiam sa aflu acest raspuns.Din nou ma apropiasem de chipul tinerei ,fiind destul de aproape de buzele sale ,acum ce faceam ma jucam .Sau poate ii puneam rabdarea la incercare .
Sus In jos
Baek Kimiko

Baek Kimiko


Mesaje : 8
Data de inscriere : 04/02/2012

Goo-Goo-Ga-Ga Empty
MesajSubiect: Re: Goo-Goo-Ga-Ga   Goo-Goo-Ga-Ga EmptyDum Feb 05, 2012 6:14 am

Mai apropiete si pumnul meu o sa-ti treaca prin cap. iis zise in gand privindu-l pe baiat, era prea aproape de ea si asta o speria, era beat sau cum? Daca era un pervers? Aish, trebuia sa tina dupa ea o paleta de baseball si sa-i loveasca pe toti care se atingeau de ea, nu avea nimic cu asta, dar nici nu-l cunostea si deja se apropia atat de mult de ea, era bine? Spera sa nu creada ca ea avea sa lesine imediat dupa el, cum, probabil, faceau si celelalte fete, nu, doar in visele lui, ea nu se atasa prea repede de o persoana, mai ales de sex masculin, nu ca nu-si dorea sa aiba pe cineva special, dar nu-i placea sa grabeasca lucruri, si de ce se gandea ea la asta in acel moment? Isi duse privirea spre mana lui cand o aseza pe fruntea ei,da, era putin racita, doar putin, dar nu baga in seama asta, nu prea-i pasa de boli sau alte chestii, ura sa ia pastile si mereu rezolva "problemle" cu virusii, pe cale naturala.
Era si el racit? Tusea, deci...avea probleme la plamani? Probabil fuma, sau cine stie, nu era treaba ei si nu voia sa fie atat de curioasa, era viata baiatului, deci nu avea nicio legatura cu ea.
De ce spunea asta? De parca patise ceva rau si acum se descarca indirect. Poate chiar i se intamplase ceva neplacut, in mod obisnuit ar raspunde cu o fraza dura, la astfel de cuvinte, dar stia cum e sa te simti prost uneori, deci avea sa fie draguta cu el, dar nu prea avea rabdare, deci spera sa nu o enerveze prea repede.
- Sa-mi faci rau? De ce ai face asta unui strain? Prostutule si cel mai rau om merita atentie uneori, nu conteaza ce faci in viata, cuiva trebuie sa-i pese de tine, nu? Chiar daca nu-ti dai seama, chiar si unui strain ii poate pasa de tine. isi trase caciula mai mult pe frunte si il privi afisand un zambet calduros, incerca sa fie draguta cu el, sa nu agraveze situatia, da, putea sa-i faca ceva rau, mai ales ca nu se cunosteau si el putea sa fie un criminal sau un violator. Dar poate asta credea si el despre ea, hm....nu trebuia sa se gandeasca la asta. Gandea muuult prea mult uneori, si de aceea pica in diferite stari pe care nu le suporta.
Sus In jos
Ueda Takashiro
Admin
Ueda Takashiro


Mesaje : 14
Data de inscriere : 28/12/2011

Goo-Goo-Ga-Ga Empty
MesajSubiect: Re: Goo-Goo-Ga-Ga   Goo-Goo-Ga-Ga EmptyDum Feb 05, 2012 8:09 am

Se vedea ca era iritata de actiunile mele ,tanra nu parea prea sanatoasa ,m-am departat de acesta decizand sa nu mai continui jocul meu prostesc.Ma improptesc cu spatele de perete si ma asez jos .Eram ciudat uneori prefream sa dorm si pe hol sau afara pe o banca decat sa merg acasa .Eram o persoana dificila dupa spusele cunoscutilor .Dar draga mea eu vreau doar sa ne apropiem unul de altul si sa ne cunoastem mai bine ,Hahaha ce supid suna acest lucru deci preferam sa sed aici pe hol si sa dorm pe mine chiar nu ma deranja .Inca stand si jucandu-ma cu mustele invizibile .Oare de ce tanara era asa de sigura ca nu am sa ii fac rau .A da stai poate in momnetul cand i-am pus nervi la incercare vroia sa ma plezneasca .Asata era un lucrur sigur .Am cascat si am privit holul care era atata de pustiu la fel ca si mine .Uni oameni dimineata cand treceau ma confindau cu un boschetar .Odata chiar au vrut sa ma dea afara pana ai realizat cine sunt .Si in priteni nu cred cine ar crede in asa ceva oricum pana la urma tot folosit ajungi .
-Pai anumite motive ,poate ca ti-as face rau ,sau ti-as crea amintiri urate despre trecut ,cine stie ,am spus aceste cuvinte precis fara sa gandesc inainte dar asa eram eu o persoana diferita si rece .Nimeni nu ma putea schimba de parca exista o persoana care sa ma schimbe .
Imi era greu sa mai cred intr-o minune ,inca ma uit la acest hol si paraca si acum o vad pe aceea fata care si-a batut joc de mine cum alearga si zambest , cum imi striga numele .Si imi parea rau de cceea ce ii spuse-m acesta nu era vinovata cu nimic ,ma ridic de pe jos si ma indrept spre acesta .Punand mana pe umarul sau

.-Imi pare rau ... doar atat se auzise din gura mea chiar nu eram genul de persoana care sa judece pe cineva .Ducandu-ma la loc unde am stat iar eram singuratic .De ce ? nu puteam fi si eu ca si ceilalti sa ma bucur de viata ,acesta era o persoana buna si nici nu imi aratase ca o deranjez .Acum putea sa plece linistita nu am sa ma mai izbesc de usa ei a doua oara .Ma ridic si incep sa cant o melodie pe care o auzisem de mult .Da imi place sa cant dar era mai mult un hobby .Dorinta bunici mele care murise era sa ma vada cantand dar din pacate nu am putu sa ii indeplinesc aceea dorinta .De ce ? pentru ca am fost egoist si m-am gandit cat de bine este sa faci pe altii sa sufere .Fcand un pas in fata si apoi alatul ,dand sa plec nu aveeam de gand sa o mai deranjez cu prezenta mea ,oricum de cele mai multe ori deranjam sau ii faceam pe altii sa se simta prost .
-Iti doresc o viata cat mai fericita si lunga ,ai grija sa nu te afunzi in cosmaruri ,acest lucru era singurul pe care i l-am spus ,nu vroiam si ea sa faca cunostina cu suferinta si durerea cu care am fost eu obisnuit.
Sus In jos
Baek Kimiko

Baek Kimiko


Mesaje : 8
Data de inscriere : 04/02/2012

Goo-Goo-Ga-Ga Empty
MesajSubiect: Re: Goo-Goo-Ga-Ga   Goo-Goo-Ga-Ga EmptyDum Feb 05, 2012 8:42 am

Inchise usa si se rezema cu spatele de ea incurcisandu-si mainile la piept, il privi usor confuza pe baiat, parea chiar trist, oare ce patise? Hm…”amintiri urate despre trecut” nu avea asa ceva, nu prea comunica cu lumea, nu avea multi prieteni s-o tradeze sau altceva de acest gen. Nu iubise niciodata cu adevarat , deci nu a fost ranita in dragoste, pur si simplu nu avea de ce sa sufere, viata ei era doar plictisitoare, si asta o supara pe ea, asta era lucrul care o facea melancolica in unele momente ale vietii. Pur si simplu viata trecea usor pe langa ea si nu putea s-o opreasca, se saturase ca zilele sa se repete, toate pareau la fel, nu facea prea multe lucruri si primea aceleasi jigniri in fiecare zi, se plictisise de asta, voia ceva nou, ceva spectaculos si nemaipomenit, ceva deosebit si totusi familiar care sa-i schimbe viata monotona.
Ii parea rau? Pentru ce? Il privi usor confuza, de ce-si cerea scuze, nu gresise cu nimic, si ea putea deveni ciudata uneori , defapt ea era ciudata mai tot timpul, avea unele momente, cand era emotionata, care o faceau sa para jalnica, de aceea nu prea stateau multe personae in jurul ei. Nici aici, la circ, nu-si facuse prieteni, de ce? O considerau ciudata, era un circ, toti erau ciudati in felul lor, si chiar daca ea credea ca acolo va fi mai bine, era defapt mai rau, oamenii inca se judecau intre ei, ura asta, nu conta cine esti pentru ea, doar cum te comporti, uneori nici personalitatea n-o baga in seama, incerca sa se acomodeze cu persoanele din jurul sau chiar daca-i era greu uneori.
Se bosumfla, de ce vorbea asa ciudat? Era clar, starea aia melancolica il domina prea mult, si cum ea nu avea ce sa faca trebuia sa-l scoata din starea aia cu orice pret. Probabil era ceva vechi,din trecut, care-l afectase foarte mult si poate nu putea ea sa-l ajute prea mult, dar incerca, conta destul de mult.
-Wait ! alerga spre el si isi duse o mana pe umarul lui zambind larg si vesela. Trebuia sa-l scoata din starea aceea, nu stia de ce simtea ca avea sa-i ia mult sa faca asta, nu parea o persoana cu care ea ar fi vrut sa vorbeasca.
- Nu prea pare ca ai ceva mai bun de facut, ce zici sa ma ajuti sa stau departe de “cosmaruri” petrecandu-ti ziua cu mine? il intreba cu o privire rugatoare. Spera sa accepte si sa nu-i spuna o fraza rautacioasa.
Sus In jos
Ueda Takashiro
Admin
Ueda Takashiro


Mesaje : 14
Data de inscriere : 28/12/2011

Goo-Goo-Ga-Ga Empty
MesajSubiect: Re: Goo-Goo-Ga-Ga   Goo-Goo-Ga-Ga EmptyDum Feb 05, 2012 11:51 am

Cand eram pe punctul de a pleca simt o mana pe umarul,imi intorc incet capul iar privirea mea se intalneste cu cea a fetei pe care am inatlnit-o mai devreme.
Ma uit cateva momente ciudat la ea fiind surprins din cauza gestului pe care l-a facut si pe care nu prea il intelegeam ,adica de ce se oboseste sa ma opreasca dupa ce am enervat-o poate ca ne asemanam in unele privinte.
Dar asta este imposibil cred ca e doar mintea mea care in momentul de fata nu gandeste cum ar trebui.
Poate ca sunt un ciudat care incearca sa inteleaga unele lucruri din trecut care m-au facut sa fiu persoana care sunt astazi.
Nu cred ca ar trebui sa imi mai bat minte cu un trecut lipsit de sens si care totusi nu imi da pace si ma urmareste pas cu pas nelasandu-ma un moment sa scap de starea de melancolie.
Da sunt genul de persoana care sufar des aceasta stare dar si o persoana care este gresit judecata de anumite persoane.
Oricum parerea acelor persoane nu m-a interesant niciodata fiind ca stiu ca daca as apleca urechea la fiecare lucru pe care il spun omeni din ziua de azi ,as fi uimit de ceea ce aud.
Dupa ce aud intrebarea fetei o privesc mirat inca o odata,adica mi s-a parut destul de ciudat ca m-a oprit iar acum vrea sa ii tin companie.
Ma gandeam ca m-a oprit doar ca sa imi dea o palma dar vad ca m-am inselat.
Are un caracter diferit de persoanele pe care le-am intalnit la circ poate ca totusi ea nu este la fel ca ceilati.
-Sigur oricum nu am ceva mai bun de facut!
Hmm... cosmaruri un cuvant atat de urat care nu ar fi trebuit sa fie rostit de o fata ca si ea dar totusi a fost.
Se pare ca si ea se confrunta cu aceste cosmaruri ,se pare ca nu sunt singurul care s-a lovit de anumite lucruri de care nu trebuia.
Dar cum sa eviti ceva de care nici nu sti si care totusi iti marcheaza o anumita parte din trecut iar aceea parte din trecut marcate este cea pe care cu greu o poti
uita.
-Cred ca am putea sa ne tinem amadoi departe de aceste cosmaruri?
Ce stupid a sunat intrebare pe care am pus-o probabil ca acum o sa se uite la mine ca la un ciudat dupa ce a auzit ce am scos pe gura.
Oricum chiar daca se va uita in asa fel la mine nu avea sa imi pese deorece eram obisnuit cu astfel priviri,nu ar fi nici prima nici ultima persoana care se uita in modul acela la mine.
Poate ca nu ar trebui sa mai trag ateea concluzi fara rost poate chiar fara sens si sa astept raspunsul fetei.
Ce se intampla cu mine nu inteleg ce sunt aceste ganduri care imi trec prin minte ,incep sa ma simt ca un ciudat poate ca incep sa inebunesc si nu imi dau seama,cred ca ar trebui sa vizitez un doctor saupoate nu sunt inebunesc,poate sunt doar cufundat in ganduri care ma fac sa cred ca doa inebunesc.
Ma intreb oare chiar are rost sa imi bat capul cu lucruri atat de marunte,cred ca ar trebui sa incep sa imi pun ordine in minte altfel o sa ajung mai rau decat sunt acum.
Sus In jos
Baek Kimiko

Baek Kimiko


Mesaje : 8
Data de inscriere : 04/02/2012

Goo-Goo-Ga-Ga Empty
MesajSubiect: Re: Goo-Goo-Ga-Ga   Goo-Goo-Ga-Ga EmptyDum Feb 05, 2012 12:22 pm

Noua misiune era sa-i dea mai multa incredere in sine, asa era ea, incerca sa ajute alte persoane si uneori uita de ea, defapt mereu se baga in treburile altora si le rezolva, dar cand venea vorba de ea, pai....pauza, nu-si putea rezolva problemele, pur si simplu nu gasea o rezolvare si toate ideile i se pareau riscante. Dar, decise sa nu-i mai pese de ce face sau ce spune, pana la urma avea o viata si daca voia sa si-o petreaca inchisa in ea, departe de lume, era problema ei, trebuia sa evadeze cumva din propria minte, sau macar s-o tina ocupata cu alte lucruri mai importante si care o fac sa zambeasca [,] cu usurinta. Mintea ei era un pericol, si o tinea ca in inchisoare, dar daca gandea mai rational probabil avea sa rezolve problema, incercarea moarte n-are, neah?
-Dap! Eu o sa te apar pe tine si tu pe mine, si daca nu merge macar ne tinem de urat unul altuia. zambi larg fara sa-l scape din privire. Nu parea chiar atat de rau, si tocmai acum isi dadu seama ca uitase sa se prezinte, dar nici macar nu avusese timp, cand sa se prezinte? Cand a iesit pe usa? Ar fi parut obsedata sau cine stie cum in ochii baiatului.
-Kim, incantata. se dadu un pas inapoi intinzand mana spre el, fara, insa, sa-si piarda acel zambet cald si binevoitor de pe fata.
Macar nu era singura care trecea prin lucruri grele, desi la baiat sigur era mult mai mult de atat, probabil intamplarea sa a fost mult mai afectiva pentru el, si , desi era curioasa sa afle ce e, nu voia sa intrebe, ar fi parut nesimtita, probabil baiatul avea sa-i spuna cu timpul, dar trebuia sa astepte mult pana baiatul isi putea crea incredere in ea, nu parea ca se lasa impresionat de oricine, deci trebuia sa aiba grija cum se comporta cu el.
Sus In jos
Ueda Takashiro
Admin
Ueda Takashiro


Mesaje : 14
Data de inscriere : 28/12/2011

Goo-Goo-Ga-Ga Empty
MesajSubiect: Re: Goo-Goo-Ga-Ga   Goo-Goo-Ga-Ga EmptyLun Feb 06, 2012 12:04 pm

Sa incerce sa ma ajute ,era frumos din partea sa dar din pacate eu nu mai cred in minuni este doar un razboi pe care il duc singur .Si in acest razboi singuratatea castiga si durerea .Era o persoana buna dar eu insa daca mai statea mult langa mine aveea si ea sa faca parte din acesta lupta crunta pe care o duc si chiar nu as vrea sa mai ranesc si alte persoane.Cu atitudinea mea ranesc pe cei din jur si ii fac sa planga de ce nu pot spune odata pentru totdeauna un ultim adio acestei vieti .Ma dau mare si tare cand eu defapt ce sunt doar speriat de moarte.Haha unde mi se duce curajul .Defapt nu eram o persona curajoasa.Mai bine zis obsesiva si dura .Asa ma comportam cu cei din jur nerealizand nici macar un pic ca le despic sufeltul in doua .In loc sa ma gandesc ca defapt acestia sufereau in loc meu eu continuam cu atitudinea mea rece sa ii ranesc .Pana la ultima lacrima pe care o varsau ii raneam .
De ce? trebuia eu sa fiu asa ,si acum insa timpul a trecut prea rpede pentu mine sa ma mai intorc in trecut si sa incerc sa repar acele greseli.Si cand imi aduc aminte ca ea doar plangea si plangea ,dr eu nu realizasem ca defapt plangea in locul meu si mereu o condamnam ca ma inselase .Iar dupa aceea i-am luat viata ,da acesta eram eu o persoana dura caruia nu ii pasa de ceilalti de aceea in acest moment ar trebui sa fiu singur undeva abandonat.
Off mai bine ai fugi de mine ,decat sa incerci sa ma schimbi ,seriso sunt o persoana care nu merita sa fie nimeni in preajma mea .Nici ceea mai mica afectiunie nu o meritam dupa cum ma comportasem.
-Sa te apar si tu sa ma aperi? Dar de ce ai aveea incredere in mine ?off ce era cu mine ,simteam ca explodez ateta cuvinte pierdut si amintri care vor sa iasa la iveala ,nu mai intelgeam era timpul sa las trecutul in umbra si sa ma intorc in prezent ,nici eu nu mai puteam intelege ce este cu mine .Un lucru era sigur inebuneam ,inebuneam.Tanara aveea un caracter de laudat ,nu se lasa cu una cu doua doborata .Era diferita de mine complet diferita .
Insa ce ar putea face sa ma schimbe ,sa imi dea cu ceva in cap si sa ma trezesc amnezic ,sau sa incerce sa ma hipnotizeze ,iarasi nu intelgeam ce se intampla.Prea multe ganduri.Eram prera stresat nici eu nu mai stiam ce este cu mine .
-Ah eu sunt Ueda Takashiro,dar poti sa imi spui Kame este mai usor ,aveeam un nume destul de ciudat ,nici mie nu imi placea numele meu ,uita ca recunosteam acest lucru dar ce s-ai faci .Mi-am dus mana pe frunte si am inspirat adanc dupa aceea inspirand ,eram ciudat .Si eu recunosteam ca eram un ciudat dar acesta se parea ca era singura care vroia sa ma ajute si sa se apropie de mine .Aish ce ma tot chinuiam sa aflu raspunsurile .Ca oricum si daca le voi afla precis or sa fie niste raspunsuri dureroase.
Sus In jos
Baek Kimiko

Baek Kimiko


Mesaje : 8
Data de inscriere : 04/02/2012

Goo-Goo-Ga-Ga Empty
MesajSubiect: Re: Goo-Goo-Ga-Ga   Goo-Goo-Ga-Ga EmptyLun Feb 06, 2012 11:29 pm

Da, era o intrebare buna, de ce ar fi avut incredere in el? Nu stia inca, dar nu avea ce sa mai piarda, probabil sufletul, dar nu era sigura daca-l mai avea si pe ala, nu era sigura daca mai exista ceva in ea, probabil era goala, dar tot zambea, avea motiv sa n-o faca, dar..spera ca poate shcimba ceva la ceilalti daca la ea n-a putut sa schimbe nimic. A dat din umeri la intrebarea baiatului, chiar nu stia de ce poate avea incredere in el, dar nu putea sa-i faca ceva rau, nu? Si daca putea era pacatul lui, nu?
Zambi , ii placea numele lui, era mai diferit si toate lucrurile diferite o atrageau, i se parea plictisitor cand intalnea acelasi caracter la mai multe persoane sau acelasi nume, nu mai era nimic special, daca erai ca toti ceilalti, asta era parerea ei si desi era luata drept ciudata uneori, nu-i pasa, incepuse de mult sa nu-i pese ce credea lumea, nu conta si nu trebuia s-o afecteze cu nimic lucrurile rele , nu gasea motiv sa fie afectata de o minte impocrita. Avea o viata si nu trebuia sa si-o traiasca dupa cum spun altii, era singurul lucru care-i apartinea in totalitate si nu dorea ca altii sa faca ce vor din ea.
-Deci..unde vrei sa mergem? se puse in fata lui si incepuse sa mearga incet cu spatele fara sa-l scape din privire, isi pastra acel zambet cald si binevoitor pe fata, sperand ca si baiatul avea sa zambeasca, desi nu credea ca va face asta prea curand. Ofta lasand bosumflata capul in jos, avea sa-i ia mult timp sa-l ajute sa-si revina si totusi...care era treaba ei? De ce trebuia "sa-l ajute", era obligata? Sau facea asta din placere? Nici ea nu stia, doar dorea sa-l vada mai plin de viata, dar nu avea de unde sa stie ca baiatul nu era plin de viata in restul timpului, probabil glumea cu ea, si daca nu era asa, daca el chiar patise ceva rau, incat il afectase atat de mult? Okei, nu putea sa doarma daca nu-l ajuta, stia asta, deobicei cand isi punea ceva in cap, legat de ea, se lasa usor batuta, dar cand venea vorba de alte persoane nu putea sa doarma gandindu-se la un plan.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Goo-Goo-Ga-Ga Empty
MesajSubiect: Re: Goo-Goo-Ga-Ga   Goo-Goo-Ga-Ga Empty

Sus In jos
 
Goo-Goo-Ga-Ga
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Devils kiss :: Camin :: Camerele-
Mergi direct la: