Devils kiss
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Devils kiss

Anime RPG
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 A small accident....

In jos 
AutorMesaj
Tsukiyomi Utau
Admin
Tsukiyomi Utau


Mesaje : 22
Data de inscriere : 01/01/2012
Localizare : Over the rainbow<3

A small accident.... Empty
MesajSubiect: A small accident....   A small accident.... EmptyDum Feb 05, 2012 12:37 am

Ma indreptam spre cabinetul medical in timp ce imi tineam mana la piept.Ce patisem?Nimic interesant doar mi'am sucito putin.a fost vina mea,Cineva mi'a distras atentia pentru cateva minute iar eu am cazut de pe unele dintre leaganele de la trapez.Nu trebuia sa fiu chiar asa de distrasa,mai bine spus trebuia sa imi continui exercitiul si trebuia sa ma gandesc ca puteam sa ajuns in situatia asta.Peste ceva zile,aveam spectacolul si mie nu imi iesea totul perfect.Erau bune,dar eu totusi vreau sa fie perfecte.Poate ca vreau multe dar nu m'am antrenat atat pentru nimic.Vreau sa ajung sus, sa fiu cea mai buna,dar pentru asta trebuie vointa si mult talent.Oare aveam chestia asta.Am oftat usor in timp ce ma uitam pe holuri.Se pare ca nu era nimeni.Adevarat...cine mai putea fi asa de impiecat incat sa pateasca la fel ca mine. Stai sa ma gandesc...nimeni.Numai eu eram in stare de asta.Ma plimbam pe holuri pana cand am ajuns in fata unei usi albe.Am inghitit in sec.Nu imi placea niciodata acest loc,mereu am avut frica de doctori,de ace si multe alte chestii,Cat timp totul este legat de cabinet medical sau spital..ma sperie foarte rau.Eram la fel ca o pisica mica.Ma speriam de tot din jurul meu.Eram ca un copil mic.Am batut la usa cu mana care mai imi era folositoare.Am asteptat putin si liniste totala.Nu era nimeni?Adica...mana mea va trebui sa mai sufere pana cand vine doctorita
-La naiba si cu cabinetul asta medical,spun eu in gand
Am pus mana pe clanta si am impietrit.Oare era frumos ce faceam?Nu,dar era sanatos.Ce puteam sa fac?Stateam si eu in cabinet pana venea doctorita si in cel mai rau caz luam si eu un calmant,ceva....numai pentru a scapa de durerea asta nemernica.Am apasat pe clanta,am deschis usa si mi'am bagat capul doar pentru a vedea daca este liber locul.Precum credeam,nu era nimeni.Am intrat in cabinet si m'am uitat prin dulapurile de acolo.Erau atat de multe medicamente incat nu mai stiam ce sa iau.Am lasat balta totul si m'am asezat pe pat,oftand incet.Cand iti trebuie doctorita nu este si cand nu ai nevoie de ea,vine ea la tine.Ce stupid!Ma uitam pe pereti iar dupa mi'am lasat privirea catre bratul meu.Trebuia sa ma refac.Nu puteam rata spectacolul.MA gandeam la asta si deja ma lua durerea de cap.Ce mai puteam sa fac?Nu vroiam sa pierd spectacolul.Doamne....sper ca mana mea sa fie bine repede.Nu pot pierde spectacolul,asta e clar!
Sus In jos
 
A small accident....
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Devils kiss :: Locul secretelor :: Cabinet medical-
Mergi direct la: