Devils kiss
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Devils kiss

Anime RPG
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Insomnia.

In jos 
AutorMesaj
Kim Hattori

Kim Hattori


Mesaje : 5
Data de inscriere : 06/02/2012

Insomnia. Empty
MesajSubiect: Insomnia.   Insomnia. EmptyMar Feb 07, 2012 4:28 am

Pentru a-mi stapani foamea pricinuita de emotiile pe care le aveam, din cauza spectacolului de diseara , pentru care ma pregatisem intens dar eram nesigura de ceea ce pot, m-am gandit sa o zbughesc catre bucatarie pentru a-mi pregati cateva sandiwichuri.Era 5 dimineata, iar eu umblam pe holurile caminului, in pijamaua mea preferata.Am coborat scarile incet pentru a nu deranja pe nimeni, si am mers tiptil pana la bucatarie. Vesnicul scartait al usilor, m-a facut sa ma gandesc ca am trezit pe cineva.Sper ca nu. Bucataria este similara cu cea din copilaria mea, unde mama gatea mereu iar eu , ca orice copil mai furam cate ceva din ce pregatea ea. Mama, a fost, este si va fii mereu bucatareasa mea favorita. Pregatind cele doua sandwichuri, am auzit un zgomot , asemanator unor pasi. Am incercat sa ignor zgomotul, si mi-am vazut de treaba mea fara a ma gandi oare cine este, dar.. curiozitatea mea nu poate ignora acest lucru, si , fiind foarte devreme, chiar am vrut sa vad cine umbla pe holurile caminului la ora asta. Poate ca sunt si altii care au emotii pentru spectacolul de diseara, si poate am norocul de a manca impreuna cu o persoana micul dejun.Fara a mai sta pe ganduri m-am repezit la usa iar cand am deschis-o am constatat ca persoana inca nu ajunsese la acest etaj. "Cine poate fi ?" imi spun in gandul meu, "Ah, ar trebui doar sa inchid usa si sa imi vad de treaba in cotinuare." Asa ca am inchis usa si, am ignorat sunetul pasilor chiar daca eram putin speriata din cauza lui. Mi-am mancat cele doua sandiwchuri si m-am gandit, ca pentru a-mi stapani emotiile macar umpic , sa imi fac un cappucino. In timp ce imi beam cappucino-ul ma uitam pe geam pentru a vedea rasaritul. Desi eram foarte speriata din cauza sunetelor care se auzeau dupa hol, am incercat sa ma bucur de vederea rasaritului. Dar, zgomotul pasilor se auzea din ce in ce mai intens.
Sus In jos
 
Insomnia.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Devils kiss :: Camin :: Bucataria-
Mergi direct la: