Devils kiss
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Devils kiss

Anime RPG
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 ~Intrebari si raspunsuri~

In jos 
AutorMesaj
Tsukiyomi Utau
Admin
Tsukiyomi Utau


Mesaje : 22
Data de inscriere : 01/01/2012
Localizare : Over the rainbow<3

~Intrebari si raspunsuri~ Empty
MesajSubiect: ~Intrebari si raspunsuri~   ~Intrebari si raspunsuri~ EmptySam Feb 04, 2012 10:13 am

In cazul in care sunteti noi in domeniul RPG-ului, am sa pun cateva intrebari si raspunsuri posibile, pentru a va ajuta ^^ SUCCES!

1. Cum creez un subiect nou?
Uita-te atent dupa cuvantul "Nouveau" si click pe el ^^

2.Unde imi gasesc profilul?
Sub poza aceasta foarte draguta apare o banda cu mai multe chestii, uitati-va si voi unde scrie "Profile" P.S: acolo puteti sa va schimbati avatarul/preferintele/semnatura.

3.Unde pot afla mai multe despre aceast loc?
Este foarte simplu,daca ai dat si pe la reguli care sunt foarte importante,exista sub aceasta categorie inca un loc in care scrie plot.Aici pot gasi mai multe informatii despre academie^^

4.Ce fac daca am probleme cu forum'ul sau cu membrii inscrisi in acesta?
Simplu exista administratori.Pentru a fi mai simplu pentru voi bobocii...va duceti la locul unde au postat administatorii si jos scrie PM.Apasati acolo,scrieti un titlu si trimiteti un mesaj privat administratorului cu problema pe care o aveti.Noi te vom ajuta cu placere ^^

Pentru alte intrebari sau nelamuriri, lasati-le aici si va vom raspunde noi pe parcurs ^^ MULTUMIM~!
Sus In jos
 
~Intrebari si raspunsuri~
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Devils kiss :: Administratie :: Sugestii/Nemultumiri/Intrebari-
Mergi direct la: