Devils kiss
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Devils kiss

Anime RPG
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Stop and stare.[Me and Ringo]

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Leuch D'Uberville




Mesaje : 9
Data de inscriere : 05/02/2012

Stop and stare.[Me and Ringo] Empty
MesajSubiect: Stop and stare.[Me and Ringo]   Stop and stare.[Me and Ringo] EmptyDum Feb 05, 2012 5:51 am

Linişte . Îmi place liniştea . Îmi plimb degetele prin nisipul fierbinte a plajei , simţind cum îmi ard degetele . Este aproape amiază , soarele arde mult prea puternic pe cer dar nu mă deranjează de loc. Ador cum, acum, nu este nimeni care să îmi ţipe în cap, nimeni care să îmi spună că nu este bine ceva , nimeni care să mă bruieze din liniştea mea. Întins pe nisipul arzător , fără tricou , în nişte bermude pe care predomină verdele , privind cerul extrem de albastru . Îmi întind mâna spre el , blocând două raze să îmi ajungă în ochi . Gândul , fără să vreau , îmi zboară către Ringo .
Îi vedeam aievea tenul albicios , de parcă nu a văzut niciodată soarele , părul roşcat - sângeriu şi lung , ochii verzi , neomeneşti , în care m - am pierdut de atât de multe ori . Îmi muşc buza , ridicându - mă în capul oaselor . Pe stradă se aude o maşină care clacsonează de zor . Kuro este în picioare şi latră . Mă uit la el urât, ridicându - mă mult prea greu în picioare . Căldura mă moleşeşte . Antrenorul cred că m - ar face una cu pământul dacă ar fi văzut câte secunde mi - am chinuit să mă ridic . Până şi câinele meu a fost dezamăgit . O iau încet la pas prin nisip, ţinând cu o mână tricoul alb cu care am venit până aici .
Soarele mă ardea direct pe piept, făcându - mă să simt pişcături enervante .
" Taci ! " îi strig câinelui când mă duc la uşa şoferului să îmi mut maşina din mijlocului drumului . În spate tot mă claxonează acel Ford care mi - a întrerupt liniştea acum câteva secunde bune. Mă urc la volan şi aăs acceleraţia .
Sus In jos
Ringo Tsubaki

Ringo Tsubaki


Mesaje : 12
Data de inscriere : 05/02/2012

Stop and stare.[Me and Ringo] Empty
MesajSubiect: Re: Stop and stare.[Me and Ringo]   Stop and stare.[Me and Ringo] EmptyDum Feb 05, 2012 7:48 am

O zi perfecta putea zice.Soare,caldura,liniste,singuratate si o zi libera.Nu o deranja sa fie mereu la circ si sa exerseze mereu pentru spectacole insa si o zi libera era bine meritata pana la urma numai avu una de ceva timp.
Avea in cap o palarie mare inflorata,avea pe ea niste pantalonii foarte scurti ce ii ascundeau slipul si mai avea pe ea un tricou lejer pe care din cinci in cinci minute si-l indeparta de pe piele simtind ca ia foc.Era o caldura imensa care intr-un fel nu o deranja insa nici nu prea o admira.Se pliba pe plaja avand in mana dreapta papucii de plaja.Vroia sa simta pe pielea ai acel nisip fierbinte care desi o ardea o facea sa simte cu adevarat acea caldura.Isi ridica capul in sus catre soare punandu-si cateva degete la ochii pentru a nu ii intra tot soarele in ochii.Se aseza pe jos pe nisipul cald dandu-si jos palaria si lasandu-si papuci langa ea,se rezema in mainii privind apa cristalina.Cand privea soarele era destul de confuza,se putea gandi numai la Leuch,la faptul ca avea acel par blond-auriu care o inveselea mereu si care o facea cand il privea sa se gandeasca numai la o raza de soare,acei ochii verzi de culoarea smaraldului si acea piele alba si fina.Corpul lui parca era facut ca sa o vrajeasca si ameteasca pe Ringo.Ofta usor lasanduse pe spate incercand sa viseze in continuare.
-De ce trebuie sa ma ametesti chiar tu?zise muscandu-si buza inferioara trecandu-si cateva degete printre parul lung si roscat gandunduse din ce in ce mai mult la Leuch.
Sus In jos
Leuch D'Uberville




Mesaje : 9
Data de inscriere : 05/02/2012

Stop and stare.[Me and Ringo] Empty
MesajSubiect: Re: Stop and stare.[Me and Ringo]   Stop and stare.[Me and Ringo] EmptyDum Feb 05, 2012 8:46 am

O privesc din maşină cum merge singură pe plaja şi aşa pustie . Îmi place să o privesc în tăcere , să fiu departe de ea ca să o pot analiza de-a întregul . Îmi sprijin capul de uşa maşinii roşii , acelaşi Proche vechi primit de mine când am împlinit şaişpe ani . Îmi place să cred că mi l - au luat ai mei . Dar nu mai ştiu cine dunt ei . Nu mia îmi pasă . O am pe Ringo . Am acel drog necesar viaţii numit dragoste . Mă întreb dacă aş fi acelaşi licean plictisit fără ea . Dacă aş rămâne acelaşi om fără viaţă care am fost până atunci , dacă nu aş fi avut parte de atât de multe momente fericite alături de cineva ... Dacă aş fi fost acelaşi tip singur care nu ştie ce vrea de la viaţi când vrea de al viaţă cum vrea... Dacă aş fi rămas acelaşi om fără niciun plan , nicio ambiţie , fără nimic.
Mă dau jos din maşină când se apropie de mine . Kuro face la fel şi se aşează pe labele din spate lângă piciorul meu stâng . Îmi ciufulesc rapid părul , lăsând tricoul pe scaunul din spate . Capotez dint-run buton maşina , luând şi lesa roşiatică precum părul ei . Îl prind în lesă pe câinele cenuştiu şi o iau la fugă spre Ringo. O aud spunând ceva, o întrebare despre mine. Îmi petrec mâinile pe după talia ei, jucându - mă cu nasturii de la pantalonii scurţi .
" Pentru că sunt de o frumuseţe cum nu ai mai văzut niciodată ... " rostesc surâzând dulce , lipindu - mi buzele de obrazul ei alb .
Sus In jos
Ringo Tsubaki

Ringo Tsubaki


Mesaje : 12
Data de inscriere : 05/02/2012

Stop and stare.[Me and Ringo] Empty
MesajSubiect: Re: Stop and stare.[Me and Ringo]   Stop and stare.[Me and Ringo] EmptyDum Feb 05, 2012 9:02 am

Surase usor zambind larg cand auzi vocea lui Leuch si cand o lua de talie incepand sa se joace cu nasturii de la pantalonii ei scurtii.Se intoarse lent cu fata catre el zambind calm sarutandu-l dulce pe buze.
-Da...si probabil pentru ca esti foarte "modest"! zise incepand sa rada avand privirea atintita si pierduta in ochii de smarald a lui Leuch.
Pana la urma numai avea nevoie de nimic cand putea avea mereu acel zambet frumos,acei ochii superbi si mai simplu sa il aiba pe Leuch.Isi puse mainile micute peste mainile lui Leuch care se aflau pe nasturi de la pantalonii ei.Nu regreta.Numai regreta ca decise sa vina la circ decat sa ramana cu familia ei,oricum ei au lasat-o probabil nu le pasa oricum prea mult de ea deodata ce nici un semn de viata numai dau.
-De ce te plimbi singur pe aici?zise intorcandu-si fata catre mare insa isi lasa capul pe pieptul lui privind in sus cerul.
Sus In jos
Leuch D'Uberville




Mesaje : 9
Data de inscriere : 05/02/2012

Stop and stare.[Me and Ringo] Empty
MesajSubiect: Re: Stop and stare.[Me and Ringo]   Stop and stare.[Me and Ringo] EmptyLun Feb 06, 2012 9:23 am

Zâmbesc uşor când îi văd chipul palid . O strâng mai puternic în braţe, trăgând-o înspre mine , lipndu - i corpul de al meu. Îi simt buzele apăsându - le pe ale mele . Îi răspund la sărut , lungind acele clipe cât mai mult posibil . Îmi place să o simt aproape de mine , să ştiu că este aici şi că nu o s - o las să plece niciodată . Comentariul ei venit la " modestia mea " este cam depăşit . Credeam că s - a învăţat deja cu toate fiţele mele de divă de la două dimineaţa .
" Beib , credeam că deja te - ai obişnuit cu boala mea pentru modestie ... " spun ridicându -mi umerii , privind - o în cele două safire încercând în zadar , în van să nu mă pierd în ele . Sunt acolo şi simt cum zbor .
Când era cu ea nu simţeam niciun regret . Nu regret că a lăsat viaţa în Franţa , în plină glorie , ca să vin aici şi să o întâlneasc pe Ea. Ea este , acum , totul pentru mine . Nu cred că aş putea să las totul în spate acum şi să mă întorc acasă , să nu mai îmi pese de ea .
Nu are cum să nu mai îmi pese de ea . Orice fac mă trezesc spunându - i numele .
" Singur ? Nu sunt niciodată singur... " rostesc la auzul întrebării ei , zâmbind dulce. Kuro se fâţâie la piciorul ei , dând din coadă . " După cum vezi Kuro este aici cu mine mereu . " surâd , jucându - mă cu degetele ei . " Tu ? "
Sus In jos
Ringo Tsubaki

Ringo Tsubaki


Mesaje : 12
Data de inscriere : 05/02/2012

Stop and stare.[Me and Ringo] Empty
MesajSubiect: Re: Stop and stare.[Me and Ringo]   Stop and stare.[Me and Ringo] EmptyLun Feb 06, 2012 9:35 am

Ii zambeste cald buzele ei umplanduse cu buzele lui dupa care ea deja era inebunita demult.Nu o deranja ca alesese viata asta si renuntase la viata ei in puf pentru un circ.Defapt nu era un silmplu circ mai nou era viata ei si chiar ii placea ceea ce facea plus ca daca nu ar fi ajuns aici nu l-ar fi intalnit pe El,El care acum era tot ceea ce ii trebuia si tot ceea ce o facea sa se simta mai bine.Il lua de mana bagandu-si degetele printre ale lui zambind cald.Il saruta scurt din nou pe buze placandu-i gustul lor.Surase amuzata la replica lui.
"Beib,m-am obisnuit cu mai multe de la tine si daia te iubesc..." zise simplu zambindu-i cald.
Il privea in ochii stand cat de aproape putea de el.Cu cealalta mana il mangaia usor pe Kuro zambind cald.
"Da pai sa speram ca mereu o sa fi ori cu micutul Kuro ori cu mine nu cu altcineva..." zise un pic dezamagita sperand ca lucrurile bune sa nu aiba un sfarsit.
"Eu..eu nu aveam ce face" asta era si adevarul pana la urma el oricum ii umplea toata ziua.Il iubea si orice ar fi fost nu il va pierde.
Sus In jos
Leuch D'Uberville




Mesaje : 9
Data de inscriere : 05/02/2012

Stop and stare.[Me and Ringo] Empty
MesajSubiect: Re: Stop and stare.[Me and Ringo]   Stop and stare.[Me and Ringo] EmptyMier Feb 08, 2012 5:58 am

Zâmbesc uşor către eu, privind - o în ochii aceia verzi care m - au fermecat încă din prima zi în care i - am văzut . Surâd către ea, ascultând ce are de spus . Nu , nu te - ai obişnuit ! îmi vine să îi spun . Dar nu pot să îi spun aşa ceva . Ar răni - o atât de tare încât nu ar mai vorbi cu mine . Nu aş putea supărta asta . Zâmbesc şi îcep să fredonez ceva . După câteva secunde mă opresc şi îmi deschid gura . Spun ceva pe franceză apoi rostesc mai tare :
" Sunt sigur , nu am ce zice . " râd uşor şi îi sărut firele arămii de păr , jucându - mă cu cele care atârnă pe umerii slabi ce îi susţin corpul firav .
Kuro latră spre un pescăruş care sare neliniştit de la locul lui . Îi mai petrec lesa o dată pe după încheietura mâinii drepte , trgându - l înspre mine . Parcă aud cum două babe sar arse în picioare şi zbiară spre mine că de ce nu mi - am luat un câine cât un şoarece care latră şi la muşte în loc de un câine normal . Da , asta este întrebarea . De ce ? Râd uşor , în barbă .
" Ah, adică nu ar trebui să stau cu tine ? " o întreabă arcuindu - şi o sprânceană , zâmbind larg către fată . Eram ironic , nu voiam cu adevărat să o supere . Zâmbesc în continuare , auzind şi răspunsul la întrebarea pusă de mine acum câteva secunde. " Ah, nu aveai ce face... Puteai să te uiţi la poze cu mine şi să te gândeşti cât de drăguţ sunt! " îi spun cu zâmbetul în continuare pe buze .
Sus In jos
Ringo Tsubaki

Ringo Tsubaki


Mesaje : 12
Data de inscriere : 05/02/2012

Stop and stare.[Me and Ringo] Empty
MesajSubiect: Re: Stop and stare.[Me and Ringo]   Stop and stare.[Me and Ringo] EmptyMier Feb 08, 2012 6:17 am

Zambi cald ascultandu-l amuzata cum fredoneaza.Deja se obijnuise cu acea fredonare care pe ea o facea sa se relaxeze si parca sa pluteascsa insa in sensul bun pentru ca nu o adormea chiar deloc.Il auzi pe Kuro incepand sa latre si isi misca usor capul in parti pentru a vedea daca este vreo babuta pe plaja deobicei ele comentau mai mereu fara rost pentru ca pana la urma nu era treaba lor.Nu spune nimic atunci cand el comfirma ci doar il saruta scurt pe buze plimbandu-si degetele pe obrazul lui fin.Rase usor la replica lui ridicand o spranceana in sus.
"Dimpotriva.Trebuie sa stai numai cu mine!" zise usor amuzata zambind cald.Rase din nou scurt auzind a doua replica a baiatului se obisnuise cu acest gen de replici fara de care probabil acum nu ar fi putut trai,adevarul este ca Leuch ii umplea toata ziua deci o poza nu prea ar fi ajutat-o daca el nu era acolo.
"Degeaba,esti mai dragut in realitate beib." zise cald avand in continuare acel zambet larg pe fata.
Pe uni i-ar fi enerat acel zambet insa nu avea ce face chiar daca zambetul ei era atat de insistent era doar din cauza ca el mereu o facea sa zambeasca deci nu avea de ce sa nu o faca sau sa se abtina nu ii statea in fire.A ales o viata plina de zambete cand l-a rugat pe Leuch sa ramana la circ,deci acum este viata ei.
"Ahh,ce caldura!" zise oftand scurt privind cu ochi intre deschisi spre soarele arzator de afara.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Stop and stare.[Me and Ringo] Empty
MesajSubiect: Re: Stop and stare.[Me and Ringo]   Stop and stare.[Me and Ringo] Empty

Sus In jos
 
Stop and stare.[Me and Ringo]
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Ringo Tsubaki

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Devils kiss :: Oras :: Plaja-
Mergi direct la: